Osuszanie po zalaniach

Osuszanie po zalaniach, czyszczenie po zalaniach

Osuszanie

Czyszczenie, osuszanie po zalaniach

Osuszanie budynków – nasza firma wykonuje pełen pakiet usług związanych z osuszaniem po zalaniach. Nasza oferta stworzona została w odpowiedzi na zidentyfikowane potrzeby Klientów oraz dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. Dysponujemy najbardziej zaawansowanymi technologicznie osuszaczami. Gwarantujemy skuteczność.

W obliczu zalania niezwykle istotna jest szybka reakcja. Obszar zalania powiększa się z upływem czasu a skala szkód spowodowanych wodą rośnie. Występują co najmniej cztery progresywne skutki zalań:

  • woda rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach systematycznie zwiększając obszar zalania
  • mokre materiały puchną i rozwarstwiają się
  • wysoka wilgotność przekraczająca 60 % w pomieszczeniu może powodować uszkodzenia
  • już w 24 godziny po zalaniu rozwijają się pleśnie i mikroorganizmy, które mogą powodować szkody materialne oraz pogorszyć jakość powietrza w pomieszczeniu.

Wilgotne plamy na murach oraz grzyb to niezbyt estetyczny widok dla naszego oka. Grzyby oraz wilgoć, która gromadzi się w murach może prowadzić do kaszlu, kataru, problemów z oddychaniem, a nawet do podrażnień skóry, w szczególności u dzieci. Grzyby na ścianach w naszych domach szczególnie szybko rozwijają się zimową porą kiedy zaczynamy dogrzewać budynek oraz rzadziej otwieramy okna. Pierwszym etapem zwalczeniem wilgoci muru będzie przede wszystkim zlokalizowanie wycieku lub miejsca, poprzez które wilgoć dociera do naszego budynku oraz zlikwidowanie przyczyn jej powstawania. W kolejnym etapie należy usunąć wykwity grzybów, które pojawiły się na ścianie oraz wstępnie zabezpieczyć mur preparatem antygrzybicznym. Następnie najważniejsze, dokładne osuszanie budynku za pomocą osuszaczy kondensacyjnych oraz pomalowanie ściany farbą, która zawiera preparat likwidujący grzyby.

Osuszanie po zalaniach – dzięki doświadczeniu i wieloletniej praktyce w jesteśmy w stanie zahamować rozwój szkód spowodowanych wodą, odpowiednio sklasyfikować rodzaj zalania, dobrać najefektywniejszą technologię oraz skutecznie osuszyć mokre, wilgotne ściany.

Nasza firma wykonuje badania polegające na lokalizacji wycieku. Posiadamy detektory wilgoci. Przed wykonaniem prac osuszania budynków i podłoży zalecamy zlokalizowanie wycieku a więc likwidacje skutku zawilgocenia.