O nas

Pożar może wydarzyć się wszędzie i w każdej chwili. Jednego można być pewnym wiąże się to ze stratami materialnymi i ogromnym stresem. Specjaliści z firmy RAMID uczynią wszystko, aby zminimalizować powstałe szkody i ograniczyć Państwa straty finansowe.

Jesteśmy w stanie ograniczyć szkody na miejscu awarii natychmiast lub przystąpić do zadań usuwania szkód tuż po zakończeniu akcji służb ratunkowych.

Wykonujemy pełen pakiet usług związanych z osuszaniem po zalaniach. Nasza oferta stworzona została w odpowiedzi na zidentyfikowane potrzeby Klientów oraz dopasowana do ich indywidualnych potrzeb.

Dysponujemy najbardziej zaawansowanymi technologicznie osuszaczami.

Nasze wieloletnie doświadczenie, pozwala podjąć się akcji ratowniczej na każdym etapie, od wstępnego zdiagnozowania do całkowitego usunięcia zdarzenia ekologicznego.

Ekipa serwisowa naszej firmy składa się z fachowców specjalizujących się w zagadnieniach RATOWNICTWA EKOLOGICZNEGO.

Posiadamy najnowszy sprzęt, pracujemy wg wysokich standartów zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadamy certyfikat PN-EN ISO 9001:2008 oraz NATO

Służymy swoją pomocą 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu w zakresie ekspertyzy budynków, terenów, restytucji po pożarach, zalaniach oraz przy usuwaniu azbestu i rekultywacji gruntu.

Po pożarze niezbędna jest m.in. ocena stanu technicznego budynku, profesjonalne zabezpieczenie pogorzeliska, zabezpieczenie mienia przed dalszym niszczeniem, usunięcie zanieczyszczeń po pożarowych, usunięcie i utylizacja gruzu po pożarowego, dekontaminacja przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych, restytucja wyposażenia domu mieszkalnego.

W większości przypadków – tak. Dekontaminacja to proces polegający na usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwej (chemikaliów, materiałów, czynników biologicznych), która zagraża życiu lub zdrowiu ludzi poprzez kontakt bezpośredni lub używane sprzęty.

Opracowane przez firmę RAMID procedury oczyszczania powietrza przewidują kilka etapów prac dla silnie zanieczyszczonych pomieszczeń  m.in. wyeliminowanie wstępnego zanieczyszczenia powietrza po spaleniu. Zapewniamy ciągłą kontrole zanieczyszczonego powietrza.

Przy silnych zanieczyszczeniach powietrza np. po pożarach, zapach spalenizny stosujemy “uderzeniowe stężenia ozonu”. Jeżeli zapach dymu będzie wyczuwalny w dalszym ciągu zmieniamy w danym miejscu program generujący ozonu na stały ale o niskim stężeniu w tym danym obszarze operacyjnym. Skrajne przypadki mogą wymagać ozonowania przez 24h.

Na samym początku przeprowadzamy darmową inspekcję miejsca zaistniałej szkody. Na ich podstawie nasz wykwalifikowany pracownik przygotuje dla Państwa kosztorys na przeprowadzenie koniecznych prac (usunięcie sadzy, osadów po pożarowych, dekontaminacja, prace odtworzeniowe, prace remontowo-budowlane).

Po akceptacji przez Państwa kosztorysu i Państwa decyzji niezwłocznie przystępujemy  do pracy.

Certyfikaty Ramid

Posiadamy System Zarządzania Jakością oparty o normy PN-EN ISO 9001:2008. Potwierdzone to zostało podczas audytu certyfikującego przeprowadzonego przez jednostkę certyfikującą DNV Business Assurance posiadającą akredytacje MGMT w Holandii. Posiadamy certyfikat NATO Commercial and Government Entity Code NCAGE: 2192H.

Firma Ramid posiada decyzje zezwalającą na transport odpadów niebezpiecznych. Decyzja nr 394/2009 wydana w dniu 20.11.2009 r. Znak WŚ.7647/122/09 ważna do 20.11.2019 r.

Ramid Care

Ramid Care

Pogotowie ekologiczne

Firma Ramid świadczy usługi pogotowia ekologicznego Ramid Care. Nasi doświadczeni ratownicy ekologiczni RAMID Care wyposażeni są w najskuteczniejsze środki oraz sprzęt i czekają na Państwa zlecenie 24h na dobę 7 dni w tygodniu, również w niedziele i święta

Czyszczenie po pożarach

Czyszczenie po pożarach

Restytucja mienia

Zajmujemy się restytucją mienia w zakresie czyszczenia i odtwarzania wyposażenia i instalacji, oczyszczamy obiekty z sadzy i toksycznych substancji powstałych po pożarach, neutralizujemy destrukcyjne działanie wody gaśniczej, usuwany nieprzyjemne zapachy po pożarach.

Osuszanie po zalaniach

Osuszanie po zalaniach

Czyszczenie po zalaniach

Restytucja mienia Ramid to usuwania skutków powodzi, usuwanie skutków po zalaniach po pożarowych, osuszanie budynków, osuszanie budynków po zalaniach, usuwanie grzybów. Lokalizujemy źródła pochodzenia wycieków, zajmujemy się badaniami wilgotności

Ozonowanie

Ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń

Kompleksowo zajmujemy się ozonowaniem pomieszczeń, neutralizacją, dezynfekcją nieprzyjemnych zapachów w domach, mieszkaniach, biurach, halach, przedszkolach, pojazdach, likwidacją bakterii i wirusów. Ozonowanie pomieszczeń po spaleniu.