Ozonowanie

Ozonowanie

Ozonowanie – gwarancja 100% satysfakcji

Firma RAMID świadczy usługi profesjonalnego odświeżania, dezynfekcji i oczyszczania powietrza przy zastosowaniu metod ozonowania. Posiadamy najmocniejsze generatory ozonu każdy o mocy 30`000 mg/h każdy. Przy zastosowaniu naszej technologii ozonowania usuwamy całkowicie przykre zapachy i drobnoustroje zagrażające zdrowiu. Ozon, ze względu na swoje ogromne własności utleniające – biobójcze ma zastosowanie do niszczenia bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników, roztoczy, utlenia związki organiczne i nieorganiczne odpowiedzialne za przykre zapachy.

Ozon jest gazem bezbarwnym w każdym stężeniu, które stosowane jest w przemyśle. Ma on ostry charakterystyczny zapach podobny do woni wyczuwalnej po burzy. Zapach ozonu jest zwykle wyczuwalny przez człowieka w stężeniach pomiędzy 0,02 a 0,05 ppm, a nawet przy stężeniu równym około 1/100 zalecanego poziomu 15 minutowej ekspozycji.

Ozon jest gazem niestabilnym, który rozpada się do tlenu dwuatomowego w temperaturze pokojowej. Jego rozpad jest przyspieszany poprzez kontakt z powierzchniami stałymi, związkami chemicznymi oraz przy podwyższonej temperaturze. Ozon może być sztucznie generowany przez generatory ozonu, do których dostarczany jest tlen z generatorów tlenu. Wstrzykiwanie ozonu do wody odbywa się za pomocą dyfuzorów oraz venturi.

Ze względu na fakt iż ozon to gaz niestabilny, może wystąpić zagrożenie jego wybuchu w warunkach wysokiej temperatury oraz przy obecności pierwiastków takich jak wodór, żelazo, miedź i chrom. W praktyce, pożary powodowane przez generatory ozonu są bardzo rzadkie. Poza eksperymentami w warunkach ekstremalnych, nie zanotowano żadnych raportów o przypadkach wybuchu spowodowanego przez generatory ozonu.

Do pobrania

 

Ozonowanie – restytucja mienia Ramid

Nasze usługi są nie do przecenienia w branży hotelarskiej i restauratorskiej. Usługi ozonowania mają zastosowanie również w innych branżach. Wykonujemy ozonowanie m.in.:

 •  pomieszczeń po pożarach
 •  hoteli
 •  piwnic
 •  domów
 •  gabinetów lekarskich
 •  hal produkcyjnych
 •  zakładów przetwórczych
 •  pokoi hotelowych
 •  sal restauracyjnych

Usuwanie zapachów

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów ozonowania znajduje się ozonowanie wnętrz, ozonowanie wody pitnej, ozonowanie powietrza w pomieszczeniach i pojazdach. Zastosowana technologia gwarantuje pozbycie się nieprzyjemnych zapachów takich jak woń po pożarowa, zapachy odzwierzęce, pot, zapachy gnilne, chemiczne. Dzięki silnym właściwością dezynfekcyjnym ozon radzi sobie znakomicie z niszczeniem:

 • roztoczy i ich odchodów oraz innych alergenów
 • pleśni i grzybów
 • bakterii, wirusów i ich przetrwalników
 • odoru papierosowego
 • pyłków kwiatowych
 • czadu (tlenku węgla)

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń zalecamy przede wszystkim we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie produkowana jest żywność, prowadzona hodowla, przetwórstwo żywności itp., także w wytwórniach, w których podczas produkcji pojawiają się przykre zapachy zatruwające atmosferę.

Ozonowanie po pożarach

Przy silnych zanieczyszczeniach powietrza np. po pożarach, zapach spalenizny stosujemy “uderzeniowe stężenia ozonu”. Opracowane przez firmę RAMID procedury oczyszczania powietrza przewidują kilka etapów prac dla silnie zanieczyszczonych pomieszczeń m.in. wyeliminowanie wstępnego zanieczyszczenia powietrza po spaleniu i zapewniają ciągłą kontrole.

Po pierwsze musimy oszacować zasięg i stężenie odoru i woni, aby określić wielkość generatorów ozonu – które będą niezbędne, aby w określonym, możliwie krótkim czasie wyeliminował problem odoru po pożarowego.
Po drugie oceniamy skalę problemu zapachu i eliminujemy źródła.

W większości przypadków zastosowanie technologii firmy RAMID oraz metody “stężenia uderzeniowego” zajmuje tylko kilka minut aby skutecznie usunąć zawarty w meblach, ścianach i pościeli dym pochłonięty podczas pożaru. Jeżeli zapach dymu będzie wyczuwalny w dalszym ciągu zmieniamy w danym miejscu program generujący ozonu na stały ale o niskim stężeniu w tym danym obszarze operacyjnym. Skrajne przypadki mogą wymagać ozonowania przez 24h.

Ozonowanie szpitali, przychodni, gabinetów

Usługi ozonowania dla służby zdrowia stają się coraz bardziej popularne. Usługi ozonowania wykonywane przez naszą firmę znalazły zastosowanie w szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, oraz poczekalniach szpitalnych.

Ozonowanie przedszkoli

Przedszkola to miejsca w których dzieci są szczególnie narażone na infekcie. Wirusy i bakterie egzystują w powietrzu, oraz zabawkach. Jedyną skuteczną metodą jest regularne dezynfekowanie ozonem sal przedszkolnych przy pomocy profesjonalnych i wydajnych generatorów ozonu które znajdują się w zasobach naszej firmy. (Ozon posiada 300 krotnie silniejsze właściwości dezynfekujące niż chlor).

Usługi ozonowania wykonujemy m.in. w przedszkolach, szkołach, świetlicach, żłobkach, salach zabaw dla dzieci