SPRZĄTANIE PO POŻARACH – REMISZEWSKA

Sprzątanie sadzy po pożarze styropianu

Sprzątanie po pożarach – ul. Remiszewska

 

Do groźnego pożaru doszło w nowo wybudowanym budynku wielorodzinnym na warszawskim targówku. W wyniku zaprószenia ognia przez ekipy budowlane. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił. Epicentrum pożaru znajdowało się na poziomie parteru w miejscu w którym był składowany materiał przeznaczony do ocieplenia budynku. Był to głownie styropian i styrodur. W pomieszczeniu znajdowały się również nie posprzątane odpady m.in. rury PCV, zaprawy i farby. Większość zgromadzonego materiału uległa spaleniu. Powstała ogromna ilość toksycznej sadzy. Sprzątanie po pożarze tłustej sadzy polegało na mechanicznym odkurzeniu i chemicznym sprzątaniu przy pomocy specjalistycznych odkurzaczy i myjek. Sprzątanie po pożarze zgliszczy odbywało się mechanicznie. Do sprzątnięcia były również rury PCV, przewody kominowe które uległy znacznemu zanieczyszczeniu oraz szachty. Firma RAMID przystąpiła do sprzątania zanieczyszczonych po pożarze lokali na wszystkich pietrach budynku. Następnie poddano utylizacji odpady po pożarowe.

Sprzątanie po pożarze obejmowało również swoim zakresem mycie elewacji, sprzątanie zanieczyszczonego garażu na poziomie -1, oraz pomieszczeń gospodarczych. Sprzątaniu po pożarze podlegał również szyb windowy.
Całość prac uprzątnięcia po pożarze została przeprowadzano sprawnie i terminowo. Po zakończeniu sprzątania po pożarze wykonane zostały badania na detekcje związków toksycznych potencjalnie mogących pozostawać w budynku. Wyniki badań przeprowadzone przez ekspertów wykazały 100% skuteczność sprzątania i dekontaminacji budynku. Po zakończeniu prac nasz Klient otrzymał pełną dokumentacje po wykonawczą po sprzątaniu.

Szczegóły projektu

  • Data: 20.12.2016
  • Lokalizacja: Ramiszewska warszawa
  • Kategoria: Restytucja po pożarze
  • Inwestor: Ramiszewska

Zakres wykonanych prac

Sprzątanie po pożarach i zalaniach. Firma RAMID wykonała czyszczenie elewacji. Do zakresu prac należała również utylizacja odpadów po pożarach. Firma posiada wszelkie pozwolenia na transport oraz utylizacje odpadów po pożarowych. Firma RAMID podczas usługi sprzątania po pożarze wykorzystywała zaawansowany technicznie sprzęt. Po usłudze został wykonany przez naszą firmę pełen monitoring przewodów wentylacyjnych oraz kanalizacyjnych w budynku.

W zakresie usługi sprzątania po pożarze było również wykonanie ozonowania wszystkich lokali które zostały zanieczyszczone w wyniku zdarzenia. Ozonowanie miało na celu pozbycie się zanieczyszczeń chemicznych takich jak lotne związki mogące mieć wpływ na jakość powietrza w lokalach.

Zdjęcia z realizacji tego projektu